REHBER ECZANEM YAYINLARI

Rehber Eczanem Dergisi

Rehber Eczanem Programı’nın sahada hayat bulmasını sağlayan hocalarımızın, koordinatörlerimizin,eğitici eczacılarımızın ve çok değerli eczacılarımızın Rehber Eczanem Programı kapsamında ürettikleri bilgiyi, sahada sundukları hizmeti, yaşadıkları deneyimleri daha nice rehber eczacımıza ve tüm paydaşlarımıza aktarmak adına hazırladıkları ilk “Rehber Eczanem Dergisi” olma niteliğini taşıyor.

ARŞİV

Rehber Eczanem ULUSAL YAYGINLAŞTIRMA PROGRAMI EĞİTİMCİ E-REHBERİ

E-Rehber olarak düzenlenen bu kaynak yayın; Rehber Eczanem Programı kapsamında bölgelerde düzenlenecek eczacı eğitimleri sürecinde koordinatör ve eğitici eczacıların uygulama kapsamında belirlenen prensiplere ve standartlara uygun ve daha etkin eğitimler sunmalarına yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır.

Rehber Eczanem Programı HİPERTANSİYON EĞİTİMİ

E-Rehber olarak düzenlenen bu kaynak yayın; Rehber Eczanem Programı kapsamında bölgelerde düzenlenecek eczacı eğitimleri sürecinde koordinatör ve eğitici eczacıların uygulama kapsamında belirlenen prensiplere ve standartlara uygun ve daha etkin eğitimler sunmalarına yardımcı olmak amacı ile hazırlanan Kılavuz, “Hipertansiyon Hastalarının Tedavisinde Eczacının Rolü” Eğitim Modülünün sunumlarını ve eğitici notlarını içermektedir.

Rehber Eczanem Gelişim Hedefleri

Kitapçık, 6-7 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan Rehber Eczanem Programı Gelişim Çalıştayında  çıkan sonuçların raporlanmasıyla oluşturulan ileri dönem gelişim hedefleri ve eğitim kontrol listelerini içermektedir. Kitapçık, sonrasında katılımcılarla paylaşılmıştır.

Rehber Eczanem PİLOT PROJESİ - POSTER

Türk Eczacıları Birliği Başkanı ve Proje Genel Koordinatörü Ecz. Arman ÜNEY tarafından “Yeni Eczacılık Hizmet Modeli Rehber Eczanem Projesi” konulu sunum 2016 yılında gerçekleştirilen 76.FIP kongresinde gerçekleştirilmiş ve hazırlanan poster, katılımcıların bilgisine sunulmuştur.

Sürekli Mesleki Gelişim Ön Okuması

Eczacılık Mesleği İçin Sürekli Mesleki Gelişim (SMG) üzerine derlenmiş makaleler ve Rehber Eczanem Programı Astım-KOAH Modülü Gerçek Olgu Çözümlemelerinden oluşmaktadır. Programa katılan eczacılarla paylaşılmıştır.

Sürekli Mesleki Gelişim Protfolyosu

Portfolyo, Eczacılık Yetkinliklerinin öz değerlendirmesi ve Eczane Hizmetleri Kalitesinin Özdeğerlendirmesinden oluşmaktadır. Portfolyo eğitimde eczacılarla paylaşılmıştır.

Rehber Eczanem PİLOT PROJESİ DEĞERLENDİRME RAPORU

Nisan - Ekim 2015 tarihleri arasında 8 Bölge Eczacı Odamızın desteği ile pilot uygulaması gerçekleştirilen Rehber Eczanem Projesi’ne ilişkin genel bilgilendirmelere ve sağlık kazanımlarına ilişkin değerlendirmelere yer verilen yayın, Proje kapsamında yürütülen savunuculuk çalışmalarında kullanılmıştır. 19 Nisan 2016 tarihinde dönemin Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile yapılan görüşmede kendisine sunulan yayın, ayrıca Sağlık Bakanlığımızın değerli bürokratları ile de paylaşılmıştır.